Тренд во шминкањето: очи со виножито

Сезоната есен-зима ја карактеризираат помрачни, студени бои, кои ако добро се комбинираат со свежи тонови, сепак може да го направат целокупниот изглед, весел и разигран. Но, доколку практикувате да комбинирате мрачни, слични помеѓу себе бои оваа сезона, добро решение би било да „разбиете“ со весели нијанси за вашата вечерна шминка. Ако имате смелост, нашминкајте ги очите со ефект на виножито. Изберете еден од овие стилови:
.

1. Озрачено виножито

Овој стил во шминкањето ни го претставува Вероника која само го исцртува горниот капак.Тренд во шминкањето: очи со виножитоТренд во шминкањето: очи со виножито


.

2. Воодушевувачко виножито

Со оваа смела шминка на вашите очни капаци, бидете сигурни дека ќе ја истакнете убавината на вашите очи. Предлогот за овој изглед е на Елин.Тренд во шминкањето: очи со виножитоТренд во шминкањето: очи со виножито

3. Залез на сонцето

Овој стил ги опфаќа и двата очни капаци, при што горниот капак е покриен со интензивни топли бои кои потсетуваат на сцена од залез на сонцето, додека долниот капак е вешто „исцртан“ со нијанси на сино и виолетово. Ваквиот изглед е креација на Лорен, а за повеќе вакви смели стилови во шминкањето, задолжително погледнете го нејзиниот канал на Јутјуб.Тренд во шминкањето: очи со виножитоТренд во шминкањето: очи со виножито
(Целата постапка е во 3 дела. За да го видите финалниот изглед, избирајте ги вториот, па третиот дел соодветно од поврзаните видеа кои се појавуваат на крајот од секое.)

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар