Смрзнато Даикири со манго и ананас

Совршено за топол летен бран!

Смрзнато даикири со манго и ананас

Потребни состојки:
  • Ледени коцки од сок од ананас
  • Ледени парчиња манго
  • Вотка со вкус на манго
  • Рум
  • Свеж ананас или свежо манго за декорација
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете на 2-3 минути. Вкусете го добиеното даикири и одредете ги количините на состојките по вкус. Уживајте!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар