Што можете да носите во текот на летото, доколку не сакате фустани?

Околу вас владее идентично расположение – сите се радуваат на летото и на топлите денови, бидејќи конечно ќе можат да ги носат омилените летни фустани, а вие само ги гледате чудно и се прашувате што не е во ред со нив. Вие навистина се радувате на летото, но навистина би сакале да го прескокнете оној дел со фустаните. Секако, можете и без нив. Никаде не пишува дека мора да сакате фустани и дека тие се единственото парче облека што можете да го носите иако морате да признаете дека е прилично пријатен и практичен. Па така, постојат и други шик, тренди и удобни летни комбинации кои на совршен начин ќе го заменат она што најмалку го сакате.

0-shto-mozhete-da-nosite-vo-tekot-na-letoto-dokolku-ne-sakate-fustani-www.kafepazua.mk_

1. На пример, блузата во бохо стил, ленена или памучна, ќе ви пријае во текот на летните денови, а можете да ја комбинирате со лесни панталони, можеби и со оние здолниште-панталони. Заедно со оваа комбинација изберете модерни рамни обувки и тоа е тоа, подготвени сте за преживување на жешкото лето.

2-shto-mozhete-da-nosite-vo-tekot-na-letoto-dokolku-ne-sakate-fustani-www.kafepazua.mk_

2. Блузата со пруги е задолжителна за секое лето, бидејќи таа асоцира на море и плажа. Комбинирајте ја со лежерни, широки панталони и омилените обувки. Ќе се чувствувате удобно и модерно.

3-shto-mozhete-da-nosite-vo-tekot-na-letoto-dokolku-ne-sakate-fustani-www.kafepazua.mk_

3. Ленот е дефинитивно најдобриот материјал за летото, бидејќи во него всушност се чувствувате најдобро. Затоа, облечете се во лен од глава до пети и комбинирајте „исечени“ панталони и едноставна ленена кошула. Ако не сакате папучи, одлучете се за балетанки или мокасини.

4-shto-mozhete-da-nosite-vo-tekot-na-letoto-dokolku-ne-sakate-fustani-www.kafepazua.mk_

4. Најдобра замена за фустаните, дефинитивно е комбинезонот. Комбинирајте го со кои било сандали и тексас јакна или елек и ќе изгледате модерно и атрактивно.

5-shto-mozhete-da-nosite-vo-tekot-na-letoto-dokolku-ne-sakate-fustani-www.kafepazua.mk_

5. Кој вели дека мораме да се откажеме од фармерките кога ќе дојде летото? Машките фармерки се пријатни за носење и во текот на летните денови, а со нив облечете лесна блуза со спуштени раменици. Кога станува збор за обувките, сандалите се сосема прифатливи.

6-shto-mozhete-da-nosite-vo-tekot-na-letoto-dokolku-ne-sakate-fustani-www.kafepazua.mk_

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар