Од оваа смеса косата ќе ви расте како луда, а видот ќе ви стане како на орел!

Само 3 лажички на ден: Од оваа смеса косата ќе ви расте како луда, а видот ќе ви стане како на орел!

Многумина од нас имаат проблеми со косата и ослабен вид. Но, за среќа, природата нуди решенија за овие проблеми. Сѐ што треба е да јадете мешавина од соодветните здрави намирници и така ќе ги подобрите видот и здравјето на косата.

По неколку дена применување, ќе забележите значително подобрување и ќе се чувствувате многу подобро. За подготовка нема да ви требаат многу состојки.

Само 3 лажички на ден: Од оваа смеса косата ќе ви расте како луда, а видот ќе ви стане како на орел!

Потребни состојки:
  • 200 мл масло од ленено семе
  • 4 лимони
  • 1 кг мед
  • 3 мали чешниња лук
Начин на подготовка:

Исчистете го лукот и ставете го во блендер заедно со четирите лимони и направете добра смеса. Додајте го лененото масло во оваа смеса, а потоа и медот и повторно блендирајте. Префрлете ја добиената смеса во тегла, затворете ја и ставете ја во фрижидер.

Консумирајте една лажица од смесата половина час пред јадење, но користете дрвена лажица. Треба да земате 3 пати на ден, пред оброци.

Оваа смеса ќе ви го подобри вашето целокупно здравје и ќе делува превентивно за многу болести.

Ќе забележите значително подобрување, па зошто да не го испробате ова?

Автор: Антонина Велјановска


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар