Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“

Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“

Италијанската модна куќа „Dolce & Gabbana“ ја претстави својата прва детска колекција, која нуди елегантни парчиња како костуми, свечени фустани и капути за најмладите.Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Колекцијата е еднакво луксузна како и онаа со парчиња наменети за возрасните. Животинските принтови, машните-пеперутки, свилените марами и воопшто сите парчиња облека ги трансформираат дечињата во вистински дами и џентлмени, тврдат аналитичарите.Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“Прва детска колекција на „Dolce & Gabbana“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар