Пролетни парфеми за целосен моден впечаток во потоплите денови

Додека едни обожаваат да купуваат убава облека, други уживаат во производи за нега на телото, а трети во шминка, има и такви на кои најомилениот моден додаток им е токму парфемот. Со доаѓањето на топлите денови, покрај облеката, добро е да се смени и парфемот. Наместо тешките и земјено-зачински мириси, за топлите денови изберете цветно-овошни варијанти со лесни ноти на мошус или какао.

Пролетни парфеми за целосен моден впечаток во потоплите денови

Прилагодувањето на парфемот за соодветната сезона е еднакво важно како и преминот од топла облека од тешки материјали кон лесни и светли парчиња. За надополнување на вашиот пролетен стил, ви препорачуваме популарни пролетни парфеми, а ваше е само да го најдете меѓу нив оној кој најмногу ви одговара.

1. Omnia Pink Sapphire – Булгари

Пролетни парфеми за целосен моден впечаток во потоплите денови

2. Bloom – Гучи

Пролетни парфеми за целосен моден впечаток во потоплите денови

3. Modern Muse – Есте Лаудер

Пролетни парфеми за целосен моден впечаток во потоплите денови

4. Si Passione – Армани

Пролетни парфеми за целосен моден впечаток во потоплите денови

5. Miss Dior – Диор

Пролетни парфеми за целосен моден впечаток во потоплите денови

Уште 5 предлози на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Голем љубител на „Star Wars“ и трилер-романи. И многу сакам мачки!

Поврзани содржини

Остави коментар