Професионална шминка за 5 минути

Овој едноставен туторијал може да ви помогне да изгледате најдобро што можете кога ви е најпотребно, а за тоа да не потрошите ниту многу време, а ниту пари. Моделот во видеото е Ерин Хитертон, еден од ангелите на „Victoria’s Secret“.

Професионална шминка за 5 минути

1. Нанесете малку хидратантна крема и коректор каде што е потребно. Потоа нанесете малку бронзер (вишокот отстранете го од четката со тоа што ќе ја протриете четката на рака).

2. Најдобар начин прецизно да нанесете руменило е да се насмеете додека го правите тоа.

3. Повлечете црна линија со моливче по должина на капакот, размачкајте ја, а потоа нанесете сенка.

4. На крај нанесете масакра и сјај за усни.


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар