Порно шејк: Афродизијак кој ќе ве претвори во ѕвер

Знаете дека одредена храна има моќ да го поттикнува либидото, но што мислите дека ќе се случи доколку искомбинирате неколку вакви, внимателно одбрани природни афродизијаци? Овој шејк лесно можете да го направите сами, а покрај тоа што е неодоливо вкусен, има навистина силни и моќни својства заради кои ќе треба да се подзамислите на кого ќе му го сервирате.

Порно шејк: Афродизијак кој ќе ве претвори во ѕвер

Потребни состојки:

1/2 шолја сечкан ананас
1/3 шолја индиски ореви
1 лажичка кокосово масло
1/4 лажичка рендан ѓумбир
1/2 замрзната банана
1 шолја вода
Малку нарендано црно чоколадо

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки, освен чоколадото, во блендер и блендирајте. Сервирајте во чаша и додадете го наренданото чоколадо.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар