Пет туторијали за совршени плетенки

Плетенките никогаш не излегуваат од мода, а со текот на годините тие доживеаја многу трансформации. Сите жени и девојки ги обожаваат, бидејќи без многу напор можат набрзина да ја средат косата и истовремено да изгледаат секси, тренди и отмено. Ова се пет типа плетенки, кои ќе ги научите преку овие одлични туторијали.

Пет туторијали за совршени плетенки

Плетенка-круна


Француска плетенка

Романтична плетенка


Рибина коска


Водопад-плетенка

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар