Отсега вашата коса ќе може да свети во темница!

Отсега вашата коса ќе може да свети кога е темно!

Салонот за козметика, мода и нега на коса „Manic Panic“ произведе неколку избори на боја за коса која свети кога е темно. Серијата на оваа боја за коса, „High Voltage“, содржи повеќе нијанси кои носат интересни имиња како „Electric Banana“ (Електрична банана) или „Siren’s Song“ (Песната на сирената), кои ќе направат секогаш да бидете во центарот на вниманието!

Отсега вашата коса ќе може да свети во темница!

Фирмата била основана во 1977-та година, кога сестрите Тиш и Суки го отвориле нивниот прв бутик. Оттаму, постепено се развивале за во 2015-та да ја патентираат и првата боја за коса која свети. Бојата за коса е безбедна, од природни производи и не е тестирана на животни. Или како што би рекле сестрите:

„Тестирана е на славните и познатите, а не на животните!“

Отсега вашата коса ќе може да свети во темница!

Погледнете како овие девојки ги бојадисале своите коси!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Новинар. Самопрогласен актер. Џедај. Животна форма еволуирана да живее од филмови, видеоигри, музика, хумор и технологија. Хоби и рекреација: Појадок, ручек, вечера.

Поврзани содржини

Остави коментар