Ослободете се од несаканите влакна без депилација, еднаш за секогаш

Ослободете се од несаканите влакна без депилација, еднаш за секогаш

Дали ви е смачено од фрлање пари за депилации и епилации? Мака ви е од болното отстранување на несаканите влакна? Имаме едноставно решение, а состојките веројатно веќе ги имате дома.

oslobodete-se-od-nesakanite-vlakna-bez-depilacija-ednash-zasekogash-kafepauza.mk

Ова решение е навистина трајно, но неопходно е да бидете упорни. Се работи за третман кој треба да го практикувате 2-3 пати неделно во текот на еден месец, после што влакната сосема ќе ги снема.

Измешајте 1 лажица мед со ½ лажица овесна каша и неколку капки лимонов сок. Добиената смеса ставете ја како маска на лицето (или местото од каде што сакате да ги отстраните влакната) и оставете да делува. После 15 минути измијте се. Нанесете крема после третманот.

Испробајте и уверете се во ефикасноста.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Kristina Reply

  sakam da prasam ovesna kasa se misli na oves so mleko ?

  • Кафе пауза Reply

   Не, нема потреба претходно да се раствора овесот во млеко. Ќе добие влажност од лимонот.

   • Nikolina Reply

    A kakov oves? Od onie ovesni snegulki? Meleni? Ve molam samo ovoj del doobjasnete mi go 🙂

 2. xxx Reply

  Дали оваа смеса може да делува на нозете на пример? 🙂
  (и дали знаете од нечие искуство или пак само сте прочитале негде?)
  Јас видов и една друга рецепта за спас за влакната на лицето, ама повторно се јавува прашање дали делува на нозе…

  Narodno sredstvo protiv vlakna na lice

  Za priprema potrebno e: 2 ml jod, 1,5 ml amonijak, 4o ml 96% alkohol i 10 ml ricinovo maslo.
  Site sostojki dobro da se promesaat i da otstojat dodeka smesata ne stane bezbojna.
  Ova smesa se vtriva vo site delovi na liceto kade sto imate nesakani vlakna, nautro i navecer.
  Vlaknata ke pocnat da opagjaat posle nekoliko dana koristenje, na ovoj nacin kaj mnogu osobi doslo do trajno otstranuvanje na nesakanite vlakna.

  превземно од:https://www.facebook.com/zdravjeiubavina1?fref=nf

  • LAlu Reply

   Каков јод, оној за жабуркање во уста или оној за надворешна употреба

 3. xxx Reply

  И сакам да прашам што состојки содржат медот, овесот и лимонот, та да дејствуваат на трајно отстранување на влакната? 🙂

 4. daniii Reply

  dali nekoj od vas ima probano….vo molam kazete….sekoj vtor den topam vosok….

 5. Marija Reply

  Ima li dosega nekoj probano ? Deluva li ?

 6. Стефани Reply

  Amonijakot kolku procenten treba da e za pogorenavedeniot recept so 1,5 ml amonijak?

 7. Nikola Reply

  Zdravo dali vlaknata treba da se ostaat taka samo da se stava od kremata sami kje padnaat ili pri sekoe nanesuvanje na smesata da se ostranaat vlaknata prvo ?

 8. Кика Reply

  dali vlaknata treba da se ostavat da ne se kornat, jas imam vlakna koj sekojdnevno gi otstranuvam, kako e poefikasno da se kornat ili ne ?

Остави коментар