Огнена поза за незаборавен секс: Искуство кое долго ќе го помните

Никогаш не е доцна да промените нешто во сексуалниот однос со цел малку да го зачините. Па, доколку сакате да испробате нешто ново со вашиот партнер, тогаш ви препорачуваме огнена поза која можете да ја практикувате каде било во вашиот дом.

Огнена поза за незаборавен секс: Искуство кое долго ќе го помните

Седнете на пулт или стол и вашиот партнер нека стои завртен кон вас. Неговите нозе треба да бидат нежно свиткани и разделени. Ставете ги рацете на неговите рамена, а тој нека ги постави своите раце на долниот дел од вашиот грб. Лесно подигнете ја десната нога и потпрете ја на неговото лево рамо, а потоа подигнете ја и левата нога и потпрете ја неговото десно рамо.

Зошто ќе ви се допадне оваа поза? Поголемиот дел од мажите не се толку флексибилни и мислат дека виткањето на колената е Олимписки зафат, па токму затоа и во нивните очи ќе изгледате како секс божица.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар