Нови трендови за шминкање што се доказ дека летото не е откажано

Нови трендови за шминкање што се доказ дека летото не е откажано

Надвор е сè потопло, а тоа значи дека е време за посветли нијанси на сенки за очи и за полесна пудра. Иако ова лето за многумина нема да биде исто како претходното, сепак треба да бидете подготвени за сите случувања што ве чекаат со пристигнувањето на убавото време. Кога станува збор за популарните трендови ова лето, носењето маски како превенција од ширењето на вирусот стави акцент на очите. Во продолжение погледнете што друго ќе биде во тренд ова лето.

1. Сончев бакнеж

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NAM VO✨GLOW⚡️SKIN (@namvo) on

Ништо не асоцира на лето толку многу колку затемнетата кожа.

2. Негативен простор

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikki_Makeup (@nikki_makeup) on

Дали ви се допаѓаат мачкините очи? Рамката за ајлајнер е уште поинтересна. Продолжете ја линијата над целиот очен капак и нацртајте рамка за очи.

3. Нежни розови тонови

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Makeup Artist Patrick Ta (@patrickta) on

Ако премногу се потите, одберете го овој изглед.

4. Виолетова сенка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lisa Eldridge (@lisaeldridgemakeup) on

Смелите сенки за очи се во тренд, но виолетовата е вистински хит.

5. Сатенски усни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hung Vanngo (@hungvanngo) on

Не се премногу сјајни, не се мат – сатенските усни се совршен избор за 2020 година.

6. Светли мат сенки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tracee Ellis Ross (@traceeellisross) on

Различните нијанси на сенки ќе бидат необичен тренд ова лето.

7. Бујни веѓи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KELSEY DEENIHAN (@kdeenihan) on

Нашминкајте се во природни тонови и нагласете ги веѓите.

8. Неонски ајлајнер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brittany Sullivan (@brittsully) on

Ако не сакате светли сенки, изберете светкав ајлајнер кој го надополнува секој стил.

Погледнете ги овие 3 модни комбинации на бои кои секогаш ќе изгледаат скапо и гламурозно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

  1. / Reply

    Преводите ви се буквални. Порано обрнувавте внимание на тоа, сега воопшто.

Остави коментар