Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012

Автор: Александра Чакаровска

Доколку сакате да сте модерни, да изгледате гламурозно и секогаш да бидете во тренд, чевлите на Балдинини се вистинскиот избор за вас. Италијанскиот бренд Балдинини, кој опстојува на модниот пазар повеќе од 100 години, и овојпат не ги остави рамнодушни своите женски обожаватели. Новата колекција на женски чевли пролет/лето 2012, фасцинира со гламурозност, впечатливи бои и уникатен дизајн.Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Иснпирацијата за новата колекција на женските чевли, италијанскиот дизајнер Гими Балдинини ја црпи од времето на диско музиката, кога ултрамодерни биле чевлите со високи потпетици, мини здолништата и жешките панталончиња. Токму новите модели на женски чевли се одликуваат со високи потпетици, впечатливи бои и подигнати платформи.Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Вие сте тие кои ќе одлучите кои од чевлите ќе ве красат во наредната сезона.Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар