Нова опсесија на социјалните мрежи: Неодоливи крофни во форма на цветови!

Ни пристигна уште еден тренд кој можеме да го сместиме на новосоздадената листа на „чудна“, но убава храна. Крофните во облик на ружи ги „преплавија“ социјалните мрежи.

1-nova-opsesija-koga-e-hranata-vo-prashanje-neodolivi-krofni-vo-forma-na-cvetovi-www.kafepauza.mk_

Моментално тие се достапни само во пекарата „Doughnut Plant“ во Њујорк. Овде за прв пат се осмислени, а ние се надеваме дека ќе можеме набрзо да ги пронајдеме и кај нас, бидејќи се шират со брзина на ветрот. Цветниот мотив е направен од тесто, со доста привлечен изглед, па уште сега многумина го копираат.

2-nova-opsesija-koga-e-hranata-vo-prashanje-neodolivi-krofni-vo-forma-na-cvetovi-www.kafepauza.mk_

Крофните во форма на ружи се направени како и обичните крофни од тесто, меѓутоа се разликуваат по својот изглед, но и по својата глазура.

4-nova-opsesija-koga-e-hranata-vo-prashanje-neodolivi-krofni-vo-forma-na-cvetovi-www.kafepauza.mk_

Можете да изберете помеѓу крофните со глазура од јагода, која е подготвена од свежо овошје, глазура со додаток на мирис на роза и цвеќе кое се јаде или пак, со италијанска глазура од црвен портокал.

7-nova-opsesija-koga-e-hranata-vo-prashanje-neodolivi-krofni-vo-forma-na-cvetovi-www.kafepauza.mk_

6-nova-opsesija-koga-e-hranata-vo-prashanje-neodolivi-krofni-vo-forma-na-cvetovi-www.kafepauza.mk_

8-nova-opsesija-koga-e-hranata-vo-prashanje-neodolivi-krofni-vo-forma-na-cvetovi-www.kafepauza.mk_

3-nova-opsesija-koga-e-hranata-vo-prashanje-neodolivi-krofni-vo-forma-na-cvetovi-www.kafepauza.mk_

Кога сме веќе кај слатките, но и „чудните“ трендови кога станува збор за храната, дали би сакале да го пробате црниот сладолед кој е вистински хит за ова лето?

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар