Неверојатен рецепт со кефир: Ги топи килограмите и ги чисти цревата за само 7 дена

Најдобриот појадок за вашето тело! Ќе ја забележите промената во тежината уште во првата недела. Но, најневеројатната придобивка од овој рецепт е токму здравјето. Најпрво, вашите црева целосно ќе се исчистат. Потоа, како што поминуваат деновите така ќе се чувствувате сè подобро. Погледнете го рецептот во продолжение и почнете уште од денес!

Потребни состојки:
  • 230 милилитри кефир
  • 1 јаболко со средна големина
  • 1-2 лажички овесни снегулки
  • 1 лажичка мед
  • 1/2 лажичка цимет
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки освен кефирот во блендер и добро изматете. Потоа додајте го и кефирот, па матете уште 1-2 минути. Вашиот здрав појадок е готов!

Дополнителни совети:

За посилен појадок, слободно додајте и половина банана или уште една лажица овесни снегулки. Ако додадете и малку свеж ѓумбир, ќе добиете совршен согорувач на масти.

За ручек можете да јадете што било, но внимавајте да не се прејадете бидејќи ќе го потиснете ефектот од појадокот. Исто така, погрижете се вечерата да не ви биде после 19 часот.

Коктелот со кефир можете да го правите во најразлични варијанти, користејќи какво било овошје или зеленчук наместо јаболка.

И топ моделите пијат кефир со цимет: Овој пијалак има чудесен ефект на организмот!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар