Неочекувани комбинации на бои кои изгледаат неверојатно добро

Ако вашиот стил на облекување ви станува здодевен, сигурно сте во искушение да пробате нешто ново. Но, ако некој вид облека не ви стоел добро досега, не значи дека тоа ќе се промени. Па наместо да го менувате целиот изглед, пробајте некоја нова и смела комбинација од бои. Можете да добиете навистина неочекувано добра комбинација.

1. Розова и лаванда

Неочекувани комбинации на бои кои изгледаат неверојатно добро

Има причина зошто пастелните бои секогаш изгледаат примамливо. За овие бои одбирајте парчиња со „машки“ крој за да не изгледате детинесто.

2. Светло сина и бордо

Неочекувани комбинации на бои кои изгледаат неверојатно добро

Кој би помислил дека класичната пролетна нијанса би изгледала одлично со зимска нијанса. Сината нека биде главната боја на комбинацијата, а деталите нека бидат со бордо боја.

3. Сина и портокалова

Неочекувани комбинации на бои кои изгледаат неверојатно добро

Оваа комбинација е доказ дека спротивностите навистина се привлекуваат.

4. Зелена и црвена

Неочекувани комбинации на бои кои изгледаат неверојатно добро

Оваа студена нијанса ја намалува огнената црвена која може да изгледа навистина агресивно до чисто бела боја.

Продолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар