Направете фантастична пунџа со помош на чорап

Благодарение на голем број познати дами, пунџата се врати во мода. За да направите ваква фризура, ќе ви биде потребно широко ластиче или трака, а најдобар начин е да земете најлонска чорапа на која ќе го исечете делот за прстите, околу која потоа ќе ја завиткате косата. Погледнете го туторијалот и пробајте да го направите ова дома.

Направете фантастична пунџа со помош на чорап

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар