Најпопуларниот фустан за оваа есен: Ви се допаѓа?

Најпопуларниот фустан за оваа есен: Ви се допаѓа?

Ако ги прашате светските дизајнери како изгледа идеалниот фустан за есента, тогаш тие најверојатно би ви одговориле дека станува збор за огнено црвена боја од нежен материјал, со миди должина и интересно деколте. Но, дали може да се најде ваков фустан во реалноста?

Најпопуларниот фустан за оваа есен: Ви се допаѓа?

Модната куќа Гучи се погрижила да создаде токму ваков модел фустан, што ќе биде достапен на пошироката јавност и со оглед на тоа што завршил на насловните од списанието слободно можеме да кажеме дека направиле полн погодок.

Најпопуларниот фустан за оваа есен: Ви се допаѓа?

Уредниците на списанијата се воодушевени од креацијата на Александра Мијкл, креативниот директор во Гучи, па постојано ја облекуваат на своите манекенки. Дури и големи имиња како Џиџи Хадид, Кендал Џенер и Емили Ратајковски го одбрале токму овој фустан за насловните страници на списанијата како Вог и Гламур. Ви се допаѓа?

Најпопуларниот фустан за оваа есен: Ви се допаѓа?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар