Најновиот тренд на Инстаграм: Мермерни усни

Овој нов тренд го преплави Инстаграм. Многу шминкери користат основен ефект со бело и сиво, но има и такви кои мешаат бои како виолетова или сина. Иако изгледа дека е тешко, овој „мермерен“ изглед е многу лесен за постигнување. Сè што треба да направите е да ја покриете устата со некоја боја, а потоа да нанесувате линии со други бои. Доколку ви треба инспирација, погледнете ги фотографиите во продолжение.

(1)najnov-tren-na-instagram-mermeni-usni-kafepuaza.mk

(2)najnov-tren-na-instagram-mermeni-usni-kafepuaza.mk

(3)najnov-tren-na-instagram-mermeni-usni-kafepuaza.mk

(4)najnov-tren-na-instagram-mermeni-usni-kafepuaza.mk

(5)najnov-tren-na-instagram-mermeni-usni-kafepuaza.mk

(6)najnov-tren-na-instagram-mermeni-usni-kafepuaza.mk

(8)najnov-tren-na-instagram-mermeni-usni-kafepuaza.mk

(9)najnov-tren-na-instagram-mermeni-usni-kafepuaza.mk

(10)najnov-tren-na-instagram-mermeni-usni-kafepuaza.mk

Научниците откриваат: Што кажува за вас формата на вашите усни?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар