Најдобрата секс-поза за под туш

Сексот под туш е неверојатен, но доколку никогаш не сте го пробале, можеби немате ни храброст да го сторите тоа. Пробајте ја оваа палава секс-поза која веднаш ќе ви ја покрене самодовербата и ќе станете толку зависни од неа, што ќе посакате да ја правите одново и одново… Поради уникатниот агол на водење љубов, постојат многу големи шанси девојката да доживее оргазам.

Најдобрата секс-поза за под туш

Упатство:

Таа: застанете со грб свртени кон вашиот партнер и потоа пополека наведнете се нанапред и ставете ги дланките на подот. Доколку флексибилноста не е вашата јака страна, едноставно поднаведнете ги колената малку за да се наместите правилно.

Тој: пенетрирајте во својата партнерка одзади, притоа држејќи ја цврсто за половината со рацете, за ниеден од вас да не изгуби рамнотежа.

Бонус: за да биде атмосферата уште „пожешка“ добро би било да влезете под туш со облека. Девојката може да облече само фустанче, а момчето маица и куси памучни шорцеви. Забавата може да започне така што ќе почнете да се бакнувате облечени, под млазот вода. Со среќа!  🙂


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар