На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека

Многу голем број девојки ќе се согласат дека не им се допаѓа кога ќе видат друга девојка којашто ја носи истата облека како и нив. Доколку пак таква ситуација се случи за време на некој важен настан, може да биде уште пофрустрирачки. Оваа модна утка, не ги заобиколува ниту познатите холивудски ѕвезди. Кој би рекол дека и Ријана и Канје Вест сакаат да носат исти широки дуксери од истиот бренд или дека војвотката од Сасекс и Кристина Агилера имаат исти капути?

1. Кристина Агилера и Меган Маркл

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека

2. Бела Хадид и Кара Делавињ

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека

3. Алесандра Амбросио и Пикси Лот

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека
Штом ова поклопување толку често им се случува на познатите, тогаш вие дефинитивно не би требало да се грижите доколку со вашата познајничка сте биле „модни близначки“ на свадбата на којашто и двете сте присуствувале. Идентичната облека изгледа различно на секој којшто ја носи, па затоа немате никаква потреба од грижи. Погледнете ги познатите ѕвезди и ќе забележите дека ниедна од нив, не изгледа исто како другата и идентичната облека воопшто не го нарушува нивниот индивидуален стил и оригиналност.

4. Никол Кидман и Лора Бејли

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека

5. Ријана и Канје Вест

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека

6. Aриел Винтер и Кајли Џенер

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облека

7. Криси Тиген и Рејчел Зо

На кого му стои подобро? 18 фотографии на кои познатите ѕвезди носат идентична облекаОстанатите фотографии погледнете ги на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар