Модна инспирација: 3 уникатни комбинации што можете да ги „украдете“ од Џенифер Лопез

Изгледа дека Џенифер Лопез прави пауза од провокативните модни комбинации и се насочува кон парчиња облека што сите ние би можеле да ги комбинираме во нашиот дневен живот. Токму затоа и лесно можеме да ја искористиме оваа талентирана пејачка како извор на идеи за уникатна облека. Погледнете ги следните 3 уникатни модни комбинации коишто можете уште веднаш да ги „украдете“ од Џенифер Лопез и да се издвоите од останатите девојки околу вас.

1. Ретро дама

Ретро кошула, со црвена основа и цветен дезен во комбинација со бели, широки панталони е одлична идеја доколку сакате да внесете малку свежина во вашиот секојдневен изглед. Овој аутфит може да се надополни со црн каиш, чанта и сандали на вртоглаво високи потпетици кои максимално ќе ја издолжат вашата фигура.

2. Спортска девојка

Не е тајна дека неверојатното тело на Џенифер Лопез е резултат на интензивно вежбање, па ако и вие сте физички активни тогаш оваа модна комбинација може да биде одлична инспирација за вашиот спортски изглед. Горната, бела тренерка е комбинирана со хеланки со геометриски шари и белите патики.

3. Трендсетерка

Џенифер Лопез има висока самодоверба што ништо не може да ја сруши, па затоа и неретко одбира уникатни и храбри модни комбинации што ги вртат сите погледи кон неа. Овој пример го докажува токму тоа! Таа носи преголема кошула, со каиш – аутфит што често можете да го видите на неа, но овој пат е комбиниран со тексас чизми што ѝ даваат сосема необичен и смел изглед.

Би биле доволно храбри за нешто вакво или би се задржале на претходните два примера?

Погледнете ги и овие разиграни и секси едноделни костими за капење што би можеле да ги носите ова лето на плажа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар