Модерни прстени инспирирани од принцезите на Дизни

Модерни прстени инспирирани од принцезите на Дизни

Блогерката Sierra со помош на сервисот за креирање на уникатен накит „Gemvara“ направила многу интересни прстени, инспирирани од принцезите од цртаните филмови на Дизни. Овие се десетте прстени кои таа ги има направено досега, а интересно е што истите можете да ги купите од сајтот.

Модерни прстени инспирирани од принцезите на Дизни

Аурора и Бела

Модерни прстени инспирирани од принцезите на Дизни

Пепелашка и Јасмин

Модерни прстени инспирирани од принцезите на Дизни

Мулан и Покахонтас

Модерни прстени инспирирани од принцезите на Дизни

Рапанзел и Снежана

Модерни прстени инспирирани од принцезите на Дизни

Тиана и АриелБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Katz Reply

    Јазмин и Снежана! врв

  2. Ивана Reply

    Јасмин е преубав навистина, а и останатите не се лоши 🙂

Остави коментар