Моделите на Victoria’s secret

Моделите на Victoria’s secret

Американскиот бренд за долна облека „Victoria’s Secret“, за прв пат се појавил во 1977 година. Прв креатор е Рој Рејмонд, кој, верувале или не, го создал брендот бидејќи му било срам да купува долна облека за неговата жена од локалниот трговски центар.
Моделите на Victoria’s secretДенеска „Victoria’s Secret“, претставува гигант во полето на модата, но и на шоу-бизнисот, па така ангелите на Викторија се најдобро платените модели на планетава. Покрај познатите Адријана Лима, Хајди Клум, Александра Амбросио, Миранда Кер и Мариса Милер, и новите ангели успеваат да го привлечат вниманието на публиката. Уживајте…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Winnie Pooh Reply

    mozhe da mi kazhete kako se vika angelot na 12ta slika ?? 😀

Остави коментар