Летно освежување на вашите нокти

Летно освежување на вашите нокти

Како што се наближуваат топлите денови, девојките долгите ракави кои ги носеле во зимските денови со огромно задоволство ги заменуваат со куси, а голите раце ги разубавуваат со разни тренди алки и прстенчиња. Неизоставен дел од летната шема се и убаво средените нокти, кои делуваат уште пошик доколку се дизајнирани на уникатен начин, кој ќе ве направи забележителни и препознатливи.

Доколку сте креативни и умеете сами да си ги декорирате ноктите, погледнете ги фантастичните дизајни на нокти кои ви ги предложуваме да ги пробате, а доколку не сте доволно умешни, испринтајте го овој пост и појдете во студио за разубавување, каде ќе ù покажете на козметичарката кој е вашиот избор на маникир за оваа сезона.

Летно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите ноктиЛетно освежување на вашите нокти


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар