Костими за капење што не изгледаат добро на секого

Оваа летна сезона ќе биде преполна со различни опции за костими за капење. Некои ќе им прилегаат на вашето тело, некои не. Тоа што го носат моделите на модните писти, не секогаш изгледа така добро и на вашето тело.Костими за капење што не изгледаат добро на секого

1. Плетен дезен

Костими за капење што не изгледаат добро на секогоПлетените костими за капење се купуваат и носат само за сончање, во никој случај за да се плива со нив. Кога ќе се наводенат, се проѕираат, немаат правилен облик и со тоа го изобличуваат телото.
.

2. Бикини со висок струк

Костими за капење што не изгледаат добро на секогоОва е модниот крик оваа сезона. Изгледаат феноменално, но не на сечие тело. Оние кои се поплонички во пределот на стомакот, овие бикини ќе ја нагласат таа нивна карактеристика, додека на оние со рамен стомак, кои сепак сакаат да сокријат поголем дел од него, одлично ќе им прилегаат.
.

3. Костими за капење со принтови

Костими за капење што не изгледаат добро на секого

Одбегнувајте костими за капење со големи принтови сконцентрирани само на еден дел, во случајов кај градите. Нив сакате да ги покажете, а не да ги сокриете кога сте на плажа. Не предизвикувајте ги луѓето да се вртат по вас заради погрешната причина 🙂
.

4. Бикини-шорц

Костими за капење што не изгледаат добро на секогоИ повеќе од јасно е дека не се за секого. За да се решите за вакви бикини, треба многу добро да го познавате сопственото тело. Сигурно не сакате вишокот наслаги околу стомакот или дебелките нозе да излегуваат низ овие припиени шорцеви.
.

5. Костим за капење како долна облека

Костими за капење што не изгледаат добро на секогоРазграничете ги костимот за капење од долната облека. Тие се купуваат за две различни цели. Плус тоа, ваков костим за капење е сосема непрактичен, а понекогаш изгледа и смешно на нечие женско тело. Освен ако немате закажано фотосесеија на некоја од плажите, не купувајте го.
.

6. Пресечен едноделен костим за капење

Костими за капење што не изгледаат добро на секогоОвие костими за капење се вистински хит во последниве години. Освен ако немате ултратенко и витко тело, овој костим не е препорачлив за вас.
.

7. Едноделни костими за капење

Костими за капење што не изгледаат добро на секого…особено во беж боја. Иако неутралните бои се ин оваа сезона, избегнувајте ја оваа беж варијанта, освен ако не сакате сите да помислат дека сте речиси голи. Причината е едноставна – кога се наводенети се проѕираат.
.

8. Бикини-школки

Костими за капење што не изгледаат добро на секогоТие без исклучок изгледаат лошо на сечие тело. Ако веќе сте ги купиле, гордо закачете ги како украсен декор во вашата соба.

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот

Поврзани содржини

 1. Еден дечко Reply

  Ништо не им фали на везените и школки бикиниве, баш се супер, немојте да ги лажете девојчињата вака… Може и у беж или бела боја све, многу добро стои! 🙂

  А на нудистичка плажа се’ на секому му стои добро. 😀

 2. EL Reply

  Божеее па не сум ни знаела дека постојат бикини – школки 😀

 3. renata Reply

  I shto, opshtiot zakluchok e deka treba za sekoj kostim da imas vitko telo. -.-

  • Маја Reply

   Очигледно -.-

Остави коментар