Кои нијанси на лак за нокти ќе бидат во тренд оваа есен?

Кои нијанси на лак за нокти ќе бидат во тренд оваа есен?

Деновите на летниот маникир се зад нас, сега е време е за есенскиот, кој не мора да биде здодевен. Се разбира, никогаш нема да му кажете не на лакот во месо боја, но знаете дека пристигнала есента кога на ноктите ќе ја посакате омилената нијанса на црвено вино. Во последните неколку есенски сезони, темнозелените и темнопортокаловите нијанси, како и темносината боја, стоеја рамо до рамо со бојата на вино. Ако сепак не сакате ноктите да ви бидат во тие класични бои, погледнете ги овие нијанси што се во тренд и што се оддалечуваат од класиците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Harriet Westmoreland (@harrietwestmoreland) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melanie (@overglowedit) on

Погледнете ги овие едноставни, но модерни фризури што треба да ги пробате оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар