Интересни божиќни додатоци за вашата бања

Автор: Марија Смокварска

За сите нас Божиќ е еден од најголемите празници во годината кој ги зближува семејствата и пријателите. Иако во различни земји низ светот се празнува на различен и уникатен начин, сепак пораката која ја носи овој најголем христијански празник е иста: љубов, единство, толеранција, прошка.

За време на овој магичен празник, сите домови добиваат едно посебно светло во знакот на Божиќ и разните икебани, божиќни свеќи и сите други мали детали, прават сетo тоа да изгледа волшебно. Од таа причина ви нудиме неколку идеи за додатоци кои би го направиле вашиот дом, конкретно вашата бања, поинтересен во овој празничен период од годината. Фатете го последниот воз и украсете си го домот на уникатен начин.

Интересни божиќни додатоци за вашиот дом

Покривач за тоалет во форма на Дедо Мраз

Интересни божиќни додатоци за вашата бања

Крпи и пешкири дезенирани со Снешко

Интересни божиќни додатоци за вашата бања

Држач на тоалетна хартија во форма на ирвас

Интересни божиќни додатоци за вашата бања

Додатоци за вашата бања со чизмата на Дедо Мраз

Интересни божиќни додатоци за вашата бања

Снешко-чергиче за бањата

Интересни божиќни додатоци за вашата бања

Туш-завеса со дезенот на оделото на Дедо Мраз

Интересни божиќни додатоци за вашата бања

Дедо Мраз-држачи за пешкири


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Bojana Reply

    jako:)

Остави коментар