Интересна метода со алуминиумска фолија која ги лечи сите болки!

Интересен третман со алуминиумска фолија кој ги лечи сите болки!

Алуминиумската фолија може да биде решение на голем број проблеми со вратот, грбот, рамениците, колената, петите или кој било друг дел од телото, а болките и непријатноста брзо ќе исчезнат. Ако имате проблем со суви дланки, замотајте ги прстите, или ако е потребно целата рака во алуминиумска фолија.

0-interesen-tretman-so-aluminiumska-folija-koja-gi-lechi-site-bolki-kafepauza.mk

Телесната енергија поминува низ активните точки во телото и таа се насочува кон местото од каде што дошла болката. Ова позитивно влијае на болните органи. Оваа интересна метода веќе подолго време ја користат кинеските и руските исцелители, а детално е објаснета во книгата на Вилхелм Рајх – психотерапевт кој бил ученик на Фројд.

Како алуминиумската фолија може да нѐ излекува?

Земете фолија, ставете ја на болното место, а потоа врз неа замотајте завој. Оставете ја преку ноќ да отстои. Потоа направете пауза од недела-две и ако сѐ уште чувствувате болки, повторете го третманот.

Биоенергија

Замотајте ги стапалата во 5 до 7 слоеви фолија, а измеѓу секој слој ставете хартија или газа. Слоевите држете ги околу еден час и направете пауза. Овој третман би требало да се повторува 3 пати во текот на еден ден. Целата процедура би требало да трае една недела. Некои научници овој третман го објаснуваат како лечење со биоенергија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар