Идеалниот маникир што одговара на сите стилови и на сите годишни времиња!

Ако обрнете поголемо внимание додека разгледувате фотографии, ќе сфатите дека на социјалните мрежи доминира само еден вид маникир. Без разлика дали ќе пуштите Инстаграм, Пинтерест, Твитер, Фејсбук… овој маникир се наоѓа на ноктите на сите девојки! Па, можете да погодите за кој станува збор? Да ви помогнеме – тој е спротивен од сјаење! Да, навистина станува збор за мат нијансите. Во продолжение ви оставаме неколку идеи како можете да бидете во тек со овој моден тренд во текот на летните и есенските месеци…

Црн мат

(1) idealniot-manikir-shto-odgovara-na-site-stilovi-i-na-site-godishni-vreminja-vidovi-devojki-www.kafepauza.mk

Ноктите треба да ви бидат кратки, коцкести, обоени со матиран црн лак за рафиниран, но сепак бунтовнички изглед.

Бадемов мат

(2) idealniot-manikir-shto-odgovara-na-site-stilovi-i-na-site-godishni-vreminja-vidovi-devojki-www.kafepauza.mk

Или пак, едноставно одржувајте нежна и феминистичка нота со долги, заоблени врвови на нокти обоени во неутрална нијанса.

Мат со зелени линии

(3) idealniot-manikir-shto-odgovara-na-site-stilovi-i-na-site-godishni-vreminja-vidovi-devojki-www.kafepauza.mk

Спојте го матот со сјајните златни линии за вашите ракувања да станат многу поимпресивни.

Колоритен мат

(4) idealniot-manikir-shto-odgovara-na-site-stilovi-i-na-site-godishni-vreminja-vidovi-devojki-www.kafepauza.mk

Колоритните дизајни се најдобриот начин да ширите добро расположение!

Мат во две бои

(5) idealniot-manikir-shto-odgovara-na-site-stilovi-i-na-site-godishni-vreminja-vidovi-devojki-www.kafepauza.mk

Најдобро е да се држите до линија поделена на половина за да создадете илузија на подолги нокти.

Мат со точки

(6) idealniot-manikir-shto-odgovara-na-site-stilovi-i-na-site-godishni-vreminja-vidovi-devojki-www.kafepauza.mk

Најпрво обојте ги ноктите со базична боја, а потоа додајте светкави точки во истата нијанса.

Металик мат

(7) idealniot-manikir-shto-odgovara-na-site-stilovi-i-na-site-godishni-vreminja-vidovi-devojki-www.kafepauza.mk

Комбинација излезена од рајот!

Мат триаголници

(8) idealniot-manikir-shto-odgovara-na-site-stilovi-i-na-site-godishni-vreminja-vidovi-devojki-www.kafepauza.mk

На кратко, без разлика за која геометриска фигура ќе се определите, вие во ниту еден случај нема да можете да згрешите!

Прочитајте ја 6-те чекори до совршен домашен маникир!


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар