Генијален трик: Направете одлична скара со помош на лименки пиво

Ако ви здодеалa класичната подготовка на скара, која не може да помине без ќебапи, плескавици и колбаси, тогаш погледнете го овој генијален трик со лименка пиво кој ќе ги воодушеви вашите пријатели. Сè што ви е потребно е лименка пиво, мелено месо, сланина и скара. По желба можете да додадете и зачини или други состојки.

Погледнете ја постапката во видеото најдолу.

Генијален трик: Направете одлична скара со помош на лименки пиво2-genijalen-trik-napravete-odlichna-skara-so-pomosh-na-limenki-pivo-kafepauza.mk 3-genijalen-trik-napravete-odlichna-skara-so-pomosh-na-limenki-pivo-kafepauza.mk 4-genijalen-trik-napravete-odlichna-skara-so-pomosh-na-limenki-pivo-kafepauza.mk 5-genijalen-trik-napravete-odlichna-skara-so-pomosh-na-limenki-pivo-kafepauza.mk 6-genijalen-trik-napravete-odlichna-skara-so-pomosh-na-limenki-pivo-kafepauza.mk

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар