Финти за нега и убавина кои ќе ви заштедат и време и пари

Финти за нега и убавина кои ќе ви заштедат и време и пари

Ова се 12 финти за нега и убавина кои можеби не сте ги знаеле, а ќе ви бидат многу корисни затоа што ќе ви заштедат и време и пари.

1. Поправете ја згрутчената маскара

1-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk

Ако вашата маскара почнува да се згрутчува ставете ѝ капки за очи или физиолошки раствор.

2. Поправете ја скршената камена пудра

2-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk

Ставете неколку капки алкохол и протријте ја пудрата. Потоа притиснете ја, измазнете ја и оставете ја да се суши преку ноќ.

3. Впијте го сјајот

3-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk

Ако не сакате да светкате, нанесете хидратантна крема и врз неа нанесете магнезиумово млеко.

4. Истакнете ги нозете

4-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk_

За да ги истакнете и визуелно да ги издолжите нозете нанесете им бледо розово руменило.

5. Матирајте го лакот за нокти

5-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk

Додајте малку пченкарно брашно во лакот за да добиете мат нијанса.

6. Одржете ги веѓите уредни

6-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk

На четката од маскарата нанесете лак за коса за ги доведете веѓите во ред.

7. Брановидна коса

7-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk

Поделете ја косата, замотајте ја и поминете ја со пегла за да добите брановидни локни.

8. Мраз за брзо сушење на ноктите

8-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk_

Ставете им на ноктите мраз за брзо да ви се исушат.

9. Со сода до чиста кожа

9-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk

Сè што ви е потребно е да ја протриете кожата со четка, лимон и сода.

10. Полни усни

10-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk

Заоблените делови од устата исцртајте ги со моливче, за да добиете ефект на полни усти.

11. Рамномерно нацртани веѓи

11-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk

Земете чиста четка од маскара и нанесете сенка на веѓите.

12. Истакнати очи

12-finti-za-nega-i-ubavina-kafepauza.mk

Нанесете сјајна сенка по долната линија и во аголот на окото, за визуелно да ви ги истакне очите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар