Фантастичен моден каталог од „Revolve Clothing“

Пред 10 години, двајцата другари Мајк Караниколас и Мајкл Менте го создадоа веб-сајтот „Revolve Clothing“. Оттогаш тој стана огромна е-продавница, во која можат да се најдат многу парчиња облека, аксесоари и чевли за мажи и за жени од повеќе од 500 брендови.

Фантастичен моден каталог од „Revolve Clothing“

По повод десетгодишнината од постоењето на веб-сајтот, тие создадоа уникатна колекција за претстојните празници, составена од 54 парчиња. Парчињата облека се од нивните 39 најпродавани брендови за оваа година, а помеѓу нив се наоѓаат „Current/Elliott“, „Dolce Vita“, „Rebecca Minkoff“, „Mother“, „Stone Cold Fox“, „For Love & Lemons“ и други.

Фантастичен моден каталог од „Revolve Clothing“

За презентација на каталогот „x REVOLVE“ им помогнала моделката Ана Беатриз Барос, а фотосесијата е направена во Калифорнија.

Фантастичен моден каталог од „Revolve Clothing“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар