Едноставна мудра за привлекување богатство

Денес многу луѓе се соочени со финансиски проблеми и покрај тоа што вредно работат. Можеби причината за тоа се наоѓа во енергетскиот сектор. Понекогаш се случува протокот по кој тече енергијата на парите да биде нестабилен или да се блокира.

Едноставна мудра за привлекување богатство

За воспоставување нормален тек, се препорачува користење посебни мудри кои во себе носат информации, свети гестови и пози. Во будизмот и хиндуизмот мудрите се користат со векови, а денес стануваат сè попопуларни. Зошто да не се обидете и вие?

Оваа мудра гарантира редовен проток на енергија и материјални добра. Се разбира, ова не значи дека ќе добиете финансиски средства преку ноќ. Приходот ќе се случува рамномерно и ќе добивате онолку колку што ви е потребно.

Што треба да направите?

  • Ставете ги рацете пред себе со дланките свртени нагоре. Спојте ги дланките и малите прсти.
  • Спојте ги палецот, показалецот и средниот прст на двете раце.
  • Концентрирајте се и замислете си дека точката помеѓу вашите веѓи е полна со енергија.
  • Запловете во сигурноста и неисцрпноста на овој енергетски извор.
  • Правете го овој ритуал 2 пати дневно по 2-3 минути. Најдобро е наутро и навечер.

Оваа мудра е добра за сите кои сакаат да ја подобрат својата финансиска состојба.

Погледнете и како да привлечете љубов, здравје или богатство со помош на ова растение.САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар