Едноставна маска за коса од само 2 состојки која го враќа нејзиниот сјај и го спречува опаѓањето

Станува збор за неверојатна маска која со помош на лук и масло го стимулира растот на коса и го спречува нејзиното опаѓање. Исто така не треба да се грижите за миризбата на лукот, бидејќи тој го губи својот непријатен мирис во оваа маска.

Едноставна маска за коса од само 2 состојки која го враќа нејзиниот сјај и го спречува опаѓањето

Состојки:
  • 1/4 лажичка лук во прав
  • 50 милилитри маслиново или кокосово масло
Начин на подготовка и употреба:

Измешајте ги состојките и добиената мешавина загрејте ја на 30 секунди во микробранова печка. Вашата маска е спремна за употреба.

Масирајте ја со неа кожата на главата, оставете да отстои 20 минути, а потоа измијте ја косата на вообичаениот начин.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар