Драматично уникатен македонски накит

Драматично уникатен македонски накит

Во сè што работи, било да е дизајн на облека, накит, костими или моден консалтинг, Ивана Кнез внесува театралност.Драматично уникатен македонски накитНемирниот уметнички дух на македонската модна дизајнерка Ивана Кнез постојано трага по нов израз на форма и сцена. Токму таквиот дух е заслужен за успешноста на минатата 2012 година, која ѝ беше доста плодна, изобилувајќи со многу колекции, излагања, соработки и што е најважно исклучително задоволна клиентела.Драматично уникатен македонски накитЗа новата 2013, Ивана има подготвено многу изненадувања кои брендот „Драма“ полека, но сигурно го развиваат не само во домашен, туку и во светски бренд. Освен во Хаг, од 1-ви март овој бренд ќе биде застапен и во престолнината на нашиот северен сосед, Белград. Само еден месец подоцна, „Драма“ ќе се појави и на Модниот викенд во Скопје, преку соработка со веќе етаблираните модни имиња на овие простори.Драматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накитОваа недела брендот „Драма“ гордо го слави својот 3-ти роденден, во новоотворената концепт-продавница во Белград, спонзорирана од гигантите Смирноф и Давидоф, лоцирана на престижната Кнез Михајлова.Драматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накитДраматично уникатен македонски накит


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар