Бои, свежина и удобност: Дневни комбинации идеални за есенските денови

Бои, свежина и удобност: Дневни комбинации идеални за есенските денови

Од вашето облекување зависи какво мислење ќе имаат другите за вас. Без разлика со која работа се занимавате, мора да водите сметка за правилното усогласување на гардеробата. Лошата комбинација на бои и изборот на лоши модни детали може да го уништи целокупниот општ впечаток. Затоа научете правилно да ги комбинирате боите во облекувањето.

1-boi-svezhina-i-udobnost-dnevni-kombinacii-idealni-za-esenskite-denovi-www.kafepauza.mk_

Погледнете како правилно да ги комбинирате боите:


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар