9 работи кои треба да ги направите за себе ова лето

Лето, лето, лето… Сигурно и вие го делите нашето мислење дека ова ни е најомиленото годишно време, бидејќи во лето сѐ е полесно, поубаво, деновите се подолги, а ние сме посреќни и поопуштени. Имајќи го ова на ум, направивме список на работи кои ви предлагаме да ги ставите во вашиот распоред за ова лето, бидејќи сакаме ова преубаво годишно време да го поминете на најдобриот можен начин.

1-9-raboti-koi-morate-da-gi-napravite-za-sebe-ova-leto-www.kafepauza.mk_

1. Уживајте секој ден во сладолед и овошје, бидејќи кога ќе уживате во малите грешни задоволства ако не преку летото?

2-9-raboti-koi-morate-da-gi-napravite-za-sebe-ova-leto-www.kafepauza.mk_

2. Ги заслужувате најубавите и најпрекрасните нокти особено во оние нови сандали. Затоа, веднаш отидете на педикир!

3-9-raboti-koi-morate-da-gi-napravite-za-sebe-ova-leto-www.kafepauza.mk_

3. Купете ја книгата која веќе подолго време ја посакувате. Не сте тип за книги? Симнете некоја серија. Да, сите 8 сезони. Исклучете го телефонот и уживајте во времето кое ќе го поминете самите со себе.

4-9-raboti-koi-morate-da-gi-napravite-za-sebe-ova-leto-www.kafepauza.mk_

4. Корални и силни бои на кармини на темен тен? Нам ни делува како совршена идеја!

5-9-raboti-koi-morate-da-gi-napravite-za-sebe-ova-leto-www.kafepauza.mk_

Преминете на следната страница за останатите совети…

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар