7 комбинации на лакови кои ќе сакате да ги пробате на вашите нокти

Автор: Сара Турановиќ

Ако повеќе бои на лакови ви се допаѓаат во исто време и сакате сите да бидат на вашите нокти тогаш е време да ги искомбинирате. Спојувањето на две или повеќе бои не само што изгледа интересно туку и ја истакнува вашата креативна страна. Ви предлагаме 7 комбинации на лакови кои меѓусебно совршено си одговараат.

1. Розово-црно-бела комбинација

1-7-kombinacii-na-lakovi-za-nokti-koi-kje-sakate-da-gi-probate-kafepauza.mk

2. Темноцрвена боја со златни светки

2-7-kombinacii-na-lakovi-za-nokti-koi-kje-sakate-da-gi-probate-kafepauza.mk

3. Комбинација од снежно бела и тиркизна боја

3-7-kombinacii-na-lakovi-za-nokti-koi-kje-sakate-da-gi-probate-kafepauza.mk

4. Розово-сиво-бела комбинација

4-7-kombinacii-na-lakovi-za-nokti-koi-kje-sakate-da-gi-probate-kafepauza.mk

5. Златни светки со кремаста боја

5-7-kombinacii-na-lakovi-za-nokti-koi-kje-sakate-da-gi-probate-kafepauza.mk

6. Неонски розова и црна боја

6-7-kombinacii-na-lakovi-za-nokti-koi-kje-sakate-da-gi-probate-kafepauza.mk

7. Црно-бела комбинација

7-7-kombinacii-na-lakovi-za-nokti-koi-kje-sakate-da-gi-probate-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар