5 трендови за убавина инспирирани од 80-тите

5 трендови за убавина инспирирани од 80-тите

Модните трендови се раѓаат, доаѓаат до врвот и исто така исчезнуваат, а потоа повторно стануваат актуелни, и така во круг. Со оглед на тоа што модните писти се веќе преплавени со инспирација од 80-тите, односно со светли бои, нагласени рамена, кожени панталони и чизми со потпетици, ова воопшто не нè изненади. Напротив, сè што очекувавме е трендот на 8о-тите да се пресели во сферата на убавината. Неонските сенки за очи и бујната коса се само некои од трендовите што се враќаат. Дури и на ТикТок, најпопуларниот хаштаг во моментов е #myparentslook, зад кој ќе најдете многу аутфити инспирирани од облеката на мајките.

1. Маскара во боја

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de KATIE JANE HUGHES (@katiejanehughes)

2. Сина сенка за очи

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de DUA LIPA (@dualipa)

3. Розов кармин

4. Нагласени образи

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Nikki_Makeup (@nikki_makeup)

5. Светки за очи

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de badgalriri (@badgalriri)

Прочитајте и на кои 8 трендови за шминка е крајно време да им да се стави крај.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар