5-те најсекојдневни трендови во моментов

5-те најсекојдневни трендови во моментов

Сигурно сè уште ја гледавте вашата листа со летни активности кога трепнавте и одеднаш есента пристигна. Иако ретко кој се радува на студените денови, сепак тоа во што многумина уживаат се есенските парчиња облека. Вие можете да комбинирате многу нешта, во различни слоеви, а тоа отвора многу можности. Па, ако сакате да останете во тренд, еве на што треба да обрнете внимание…

1. Високи чизми

Без разлика дали вашиот модел е под или над колена, овој тренд е навистина лесен и соодветен за сите прилики.

2. Топли кардигани

Заборавете на сè што досега сте знаеле за кардиганите и погледнете ги од сосема нова перспектива. Наместо бабина облека, тие се едни од најмодерните парчиња оваа сезона!

3. Огромен накит

Секој накит кој е предимензиониран и доаѓа до израз дури и на неколку метри оддалеченост е добар избор за оваа сезона!

4. Сатенско здолниште

Долгите здолништа имаат сосема нов изглед оваа сезона! Сатенското здолниште е софистицирано парче облека што е неверојатно лесно за комбинирање и носење.

5. Крокодилски принт

Одамна не сме имале можност да видиме крокодилски принт на улиците од нашиот град, но изгледа дека оваа сезона тој ќе биде еден од највпечатливите!

Прочитајте ги и најдобрите есенски модни правила.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар