5 идеи за кратки фризури за ова лето инспирирани од славните жени

Носењето на една иста фризура знае да стане здодевно. Жените се склони кон експериментирање со косата преку боење или драстични промени. Можеби ова лето е идеално за да направите промена на вашата глава. Косата брзо расте, така што сигурни сме дека нема да ви биде криво доколку пресечете некој сантиметар повеќе.

Ако одлучивте летово да ја промените фризурата ние ви нудиме неколку идеи преземени од славните личности кои на Мет Галата ги прошетаа кратките коси.

1. Бела Хадид

View this post on Instagram

A post shared by Met Gala (@themetgalaofficial) on

2. Ела Балинска

View this post on Instagram

A post shared by Met Gala (@themetgalaofficial) on


3. Кара Делевин

View this post on Instagram

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on


4. Селена Гомез

View this post on Instagram

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on


5. Џена Деван

View this post on Instagram

A post shared by Jenna Dewan (@jennadewan) on


Погледнете ги и овие 3 фризури кои се идеални доколку сакате целосна промена.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар