3-те славни девојки со најпопуларните и најбарани веѓи во светот

3-те славни девојки со најпопуларните и најбарани веѓи во светот

Во последниве неколку години, сè повеќе жени обрнуваат повеќе внимание на своите веѓи. Дел од нив имаат природно убаво насликани веѓи, додека пак останатите имаат потреба да ги обликуваат, цртаат, шминкаат или тетовираат. Но, кои дами се најчесто инспирација за стилизирањето на веѓите? И кои од нив вам најмногу ви се допаѓаат?

1. Кара Делавињ

(1) 3-те славни девојки со најпопуларните и најбарани веѓи во светот

Нејзиното присуство на оваа листа не треба да дојде како изненадување, бидејќи таа е позната токму поради своите густи и доминантни веѓи. Кара беше една од првите познати дами кои го воведоа овој тренд и целосно ги сменија стандардите за убавина.

2. Џиџи Хадид

(2) 3-те славни девојки со најпопуларните и најбарани веѓи во светот

Оваа убавица посветува големо внимание на негување на своето лице, па токму затоа и нејзините веѓи постојано изгледаат беспрекорно. Тие се едноставно како декорација на нејзиното лице, правејќи ѝ го уште поубаво од претходно.

3. Ема Вотсон

(3) 3-те славни девојки со најпопуларните и најбарани веѓи во светот

Младата актерка често може да биде забележана без шминка, па токму затоа и нејзините природни веѓи уште повеќе доаѓаат до израз. Па, доколку барате веѓи кои ќе изгледаат природно, но и средено, тогаш нејзините без сомнение се најдобриот избор.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

 1. Goce Reply

  NE bi rekol.

  Podobar reprezent se:
  Lily Collins
  Jennifer Connelly
  Brooke Shields

Остави коментар