21 комбинација со џемпер-ролка која сигурно ќе ве стопли

Зимскиот период е најтежок кога е во прашање модата. Тешко се постигнува модерен изглед, а сепак да не замрзнеме на минусните температури. Едно од парчињата кои секоја зима мора да се има е џемперот со рол-крагна. Класично парче кое го носеле култните Одри Хепберн, Мерлин Монро и Џеки О. Но, класичното не значи здодевно. Со мал број тренди парчиња и мали корекции ќе изгледате прекрасно, а и нема да замрзнете.

6-21-kombinacija-so-dzemper-so-okolu-vratnik-koj-sigurno-ke-ve-stopli-kafepauza.mk7-21-kombinacija-so-dzemper-so-okolu-vratnik-koj-sigurno-ke-ve-stopli-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар