15 нешта што треба да ги знаете пред да се впуштите во врска со „огнена“ девојка

Таа е нежна, но силна. Таа е полна со оган, но љуби длабоко. Таа ќе ве стави на прво место и никогаш нема да се откаже без борба. Таа е доволно мудра за да знае кога е време да се сврти и никогаш повторно да не погледне наназад. Следуваат 15-те нешта што треба да ги знаете пред да се заљубите во „огнена“ девојка!

1. Таа е своеглава, тврдоглава и одбива да му дозволува на стравот да ја одвлече од тоа што го сака. Истото го размислува и за вас. Оваа девојка дефинитивно би сакале да ја имате крај себе.

2. Таа гласно ќе ги изрази своите размислувања и нема да ви го троши времето со непотребни зборови. Ова може да делува застрашувачко. Но, исто така е и многу добро затоа што не мора да се грижите дали има некаков проблем што таа можеби не ви го кажува.

3. Таа знае дека е малку поразлична од другите, па дури и чудна. Но, исто така има висока самодоверба и се прифаќа во целост.

4. Таа најверојатно има повеќе машки пријатели од женски, само затоа што момците подобро се снаоѓаат со нејзиниот саркастичен хумор. Треба да го прифатите ова ако сакате да останете подолго покрај неа.

5. Таа е позната како огнена, остра и немилосрдна. Од друга страна пак, таа е брза и мудра кога станува збор за акција.

6. Таа не се грижи за тоа што другите го мислат за неа. Се чувствува сигурно и удобно во својата кожа и никој со ништо не може да допре до неа.

7. Таа е брутално искрена, па затоа и постојано бидете подготвени за вистината. Таа не се плаши да го каже своето, и постојано цели кон транспарентност.

8. Верувале или не, едно од нештата што најмногу ги мрази е драмата. Затоа и ја избегнува по секоја цена.

9. Таа искрено го цени својот простор, како и слободата, а истото го сака и за вас. Таа е свесна за фактот дека врската не може да успее ако немате свои животни и надвор од неа.

10. Таа знае како да ги направи нештата интересни. Постојано наоѓа уникатни и комплексни начини да ја направи секоја ситуација динамична и незаборавна.

11. Таа има бескрајна имагинација и никогаш не престанува да размислува. Ги анализира сите нешта, со цел да се подготви за секоја можна ситуација со која би можела да се соочи.

12. Таа не се плаши од предизвик и понекогаш не ѝ пречи да ги потсвитка правилата. Не дозволува границите да ја спречат да стигне до тоа што го посакува.

13. Таа ќе се бори за вас! Таа не трпи ништо од никого, особено кога станува збор за оние за коишто навистина се грижи.

14. Таа ќе ве направи подобар маж. Да, нејзиниот животен стил е малку поразличен од оној на останатите, па затоа ѝ е потребен силен партнер кој знае како да сака силна жена.

15. Имајќи го сè ова на ум, таа навистина вреди за вас!

Прочитајте ги и овие 8 причини зошто би требало да се заљубите токму во девојката со црвен кармин!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар