14 одлични фризури за оваа есен

Како што наближува новата сезона, сигурно ќе сакате да направите мала промена со косата. Одличен начин да го постигнете тоа е да ја бојадисате или пак да пробате некоја нова фризура. Новиот изглед на косата може целосно да го промени вашиот стил, а овие 14 предлози сигурно ќе бидат хит оваа есен.

1. Пастелни прамени

(1)14-odlichni-frizuri-za-ovaa-esen-kafepauza.mk

Доколку не сакате целата коса да ја направите како на сирена, доволно е да бојадисате само неколку прамени. Ќе изгледа природно и ќе заборавите дека вашата коса е розово-виолетова.

2. Долги локни

(2)14-odlichni-frizuri-za-ovaa-esen-kafepauza.mk

Во текот на летото многу од нас сакаат да ја скратат косата поради високите температури. Но, штом ќе дојде есента, можете да почнете да ја пуштате.

3. Златно-руса

(3)14-odlichni-frizuri-za-ovaa-esen-kafepauza.mk

Ова е одличен микс од кафеава и руса коса и е совршена за во есен.

4. Бушави шишки

(4)14-odlichni-frizuri-za-ovaa-esen-kafepauza.mk

Овие шишки се многу лесни за одржување, бидејќи колку се побушави, толку подобро.

5. Елегантно опавче

(5)14-odlichni-frizuri-za-ovaa-esen-kafepauza.mk

Ништо не може да го победи елегантното опавче. Само соберете ја косата и вашата фризура е готова.

6. Неуредни плетенки

(6)14-odlichni-frizuri-za-ovaa-esen-kafepauza.mk

Плетенките секогаш се модерни, но оваа есен неуредните ќе бидат хит. Оваа фризура е одлична за секакви настани.

7. Платинесто-руса

(7)14-odlichni-frizuri-za-ovaa-esen-kafepauza.mk

Оваа боја ќе го истакне вашето лице, и верувајте дека сите очи ќе бидат вперени во вас.

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар