10 грешки кои ги прават жените при купувањето долна облека

Сигурно ви се има случено во продавница да ви се допадне некое парче долна облека и веднаш да го купите. Но, без разлика колку бил убав градникот, најпрво треба добро да размислите. Ова се 10-те најчести грешки кои ги прават скоро сите жени кога купуваат долна облека. Дали можете да се пронајдете?

1. Материјалот на градникот

(1)10-greshki-koi-gi-pravat-zhenite-pri-kupuvanjeto-dolna-obleka-kafepauza.mk

Немојте да носите долна облека со чипка во комбинација со тесни блузи и панталони. Вашата долна облека речиси сигурно ќе се познава и ќе го уништи вашиот изглед. Одберете долна облека која е мазна, а најдобро е да носите градник без жици.

2. Долна облека за обликување

(2)10-greshki-koi-gi-pravat-zhenite-pri-kupuvanjeto-dolna-obleka-kafepauza.mk

Некои жени толку многу сакаат да изгледаат како модели што многу често купуваат долна облека за обликување со помал број. Ова не само што не изгледа добро, туку е и штетно за вашето тело. Немојте да ја носите оваа долна облека подолго од 6 часа, особено ако е со помал број.

3. Големина на градникот

(3)10-greshki-koi-gi-pravat-zhenite-pri-kupuvanjeto-dolna-obleka-kafepauza.mk

Некои девојки сметаат дека помалиот градник може да направи нивните гради да изгледаат поголеми. Ако градникот е премал може да го спречи протокот на крвта, а ако е преголем може да ви предизвика болки во грбот. Рамките на градникот не треба да ви паѓаат, а корпите не треба да притискаат ништо. Ако сакате вашите гради да изгледаат поголеми купете пуш-ап градник.

4. Боја

(4)10-greshki-koi-gi-pravat-zhenite-pri-kupuvanjeto-dolna-obleka-kafepauza.mk

Можеби црниот градник под белата блуза некогаш било во тренд, но денес изгледа невкусно и се смета за непристојно. Кога носите бела облека, градникот нека биде со месо боја. Истото важи и за гаќите.

5. Градник по дома

(5)10-greshki-koi-gi-pravat-zhenite-pri-kupuvanjeto-dolna-obleka-kafepauza.mk

Постои верување дека штом ќе си дојдете дома најдобро е веднаш да се ослободите од градникот и да им дозволите на градите да се одморат. Но, ова важи само за девојките со мали гради. Ако вашите гради се големи и не носите градник, може да се истегнат лигаментите на градите. По дома најдобро е да носите спортски градник. Тој е удобен, ѝ дозволува на вашата кожа да дише, и најважно од сè – им нуди поддршка на вашите гради.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар