Зошто жените со облини се поинтелигентни?

Дамите кои имаат натпросечно голема задница, се поинтелигентни од останатите жени, покажало едно необично истражување спроведено од страна на Оксфордскиот универзитет.

Научниците од овој универзитет воделе неколку занимливи истражувања, во кои ја испитувале поврзаноста помеѓу женските облини, коефициентот на интелигенција и генералното здравје на жените.

Зошто жените со облини се поинтелигентни?

Освен што е откриено дека жените со облини се поинтелигентни, се открило и дека се поздрави од жените со помал задник.

Иако е најдобро да немате вишок масти, ако веќе ги имате, најдобро е да ви се распоредени на задникот и на бутовите. Зошто? Бидејќи жените со облини имаат пониско ниво на холестерол и нивниот организам побрзо ја преработува гликозата, што резултира со смален ризик од појава на дијабетес и срцеви болести.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар