Зошто растојанието помеѓу зборовите и изборот на фонтот се клучни за вашиот бизнис?

Лошата организираност на зборовите можат тотално да го уништат (или да го направат урнебесен) дури и оној натпис кој настанал со најдобра намера. Токму тоа ни го покажуваат и следниве 22 примери, кои поради ненамерни грешки во растојанието на буквите во зборовите, како и помеѓу самите зборови во комбинација со несоодветен фонт довеле до неочекувани и смешни резултати…

За каква масажа станува збор?

За каква масажа станува збор?

 

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар